Prix
Pre-sale Support
👋
Have questions about ZONESUN?
Get in touch with us through the following channels:
Contact Details
E-mail: info@zonesunpack.com
Phone / WeChat / WhatsApp: (+86)18924567106
Website: https://www.zonesunpack.com
Company Information
Chinese Company:
Guangdong Shanghang Technology Co., Ltd.
Address:
Postcode: 528223
Voltage:110V
Description
 Parameter
  • Model: ZS‑AFS320
  • Voltage: 220 V / 110 V, 50–60 Hz
  • Power: 2.5 kW
  • Production Speed: About 15–60 pcs/min (depends on pouch size & filling materials)
  • Premade Pouch Size: W 80–320 mm × L 110–300 mm
  • Filling Range: 50 g–5 kg (customizable)
  • Filling Accuracy: ±0.3–1.5%
  • Hopper Capacity: 10 L (customizable)
  • Sealing Temperature: 100–190 °C
  • Air Consumption: 0.7 m³/min
  • Air Pressure: 0.6 MPa
  • Machine Weight: About 755 kg
  • Machine Size (Main Machine): About 2150 × 1200 × 1200 mm(Main Machine)