ZONESUN ZS-FS2200R Desktop Induction Foil Sealer for Flat & Tapered Cap Containers
Cena
Pre-sale Support
👋
Have questions about ZONESUN?
Get in touch with us through the following channels:
Contact Details
E-mail: info@zonesunpack.com
Phone / WeChat / WhatsApp: (+86)18924567106
Website: https://www.zonesunpack.com
Company Information
Chinese Company:
Guangdong Shanghang Technology Co., Ltd.
Address:
Postcode: 528223
Voltage:110v
ZONESUN ZS-FS2200R Desktop Induction Foil Sealer for Flat & Tapered Ca
DESCRIPTION
Parameter
Model ZS-FS2200
Power Supply 220V 50Hz, approx. 2.2KW
Cooling Method Air Cooling
Main Material Stainless Steel
Applicable Sealing Diameter Φ15–60mm caps
Applicable Bottle Height 50–250mm
Machine Size (L×W×H) Approx. 900 × 550 × 800mm
Package Size (L×W×H) Approx. 950 × 600 × 760mm